Facebook

SOŠ Nové město na Moravě

Zpětná vazba učitelů na seminář - Formativní hodnocení ve škole.

- Za sebe mohu poznamenat, že školení bylo příjemné a přínosné, hlavně druhá část. Oceňuji zejména, že se člověk dověděl, jak správně zareagovat, jaké vhodné věty, fráze v jednotlivých situacích použít.

- Jedním slovem bezva. Bavila jsem se, poučila jsem se, pohrála si s kolegy. Je vidět, že pan Šrámek o věcech hodně přemýšlí. Témata výuka jinak, motivace a aktivizace žáků ... jsou přesně to, co mě zajímá. A myslím, že je to přesně to, kam bychom měli směřovat - k alternativnímu vzdělávání.

- Lektor mi po odborné i osobní stránce zcela vyhovoval. Přiměl nás přemýšlet nad svými chybami ve výuce. Vyzkoušeli jsme si prakticky, co bychom měli dělat v různých situacích, připravil nám materiály, které můžeme použít ve výuce.

- Na akce tohoto typu si chodím čistit hlavu. Očekávám zde pohodovou atmosféru (což většinou je) a nějaké rady do života. I tentokrát jsem byl spokojený, lektor mě přiměl přemýšlet nad mnoha situacemi, udělat si na určité kroky jiný pohled. Minimálně ty formativní otázky se musí trochu dostat "pod kůži", prostě natrénovat. Bylo to krásně vidět, jak se dotazoval náš mentor a pak pan Šrámek, rozdíl byl znatelný. Ale je jasné, že to nepůjde hned, naráz a okamžitě.

- Školení bylo zajímavé a pro mně přínosné, zejména ve dvou směrech. 1) velmi zajímavé je získání pozornosti a zlepšení chování žáků pokusem o otevřené otázky, než strohým příkazem. 2) lektor mě svým vystupováním ubezpečil, že pokouším-li se kolikrát do jednání se žákem vnést určitý podíl empatie, že je to správně.

- Seminář hodnotím celkově kladně, více mi vyhovovalo prostředí školy (oproti 1.části), přístup a klidný projev lektora, srozumitelnost podání. Snad se některé aktivity zbytečně prodlužovaly (návštěva přítele), ale možná to bylo naší rozverností. Určitě se budu snažit aplikovat.

- Oproti poslednímu školení bylo dobré, že to bylo praktické a v podstatě se také navazovalo na prázdninové školení. Takový styl výuky ale vyžaduje hodně času - hodně výukových hodin, tudíž je dle mého názoru možnost použití jen občas. Bylo to ale dobré. Nebylo to ztracené odpoledne.